Szeretem a komfortzónámat.
Akkor érzem jól magam, ha azt csinálhatom, amihez értek, olyanokat segíthetek a tanácsaimmal vagy a munkámmal, akiknek nem volt lehetőségük tapasztalatot szerezni azon a területen, ahol én már 17 éve építgetem a komfortzónámat. Zavar, ha valamit nem látok át, nem értek, nem ismerem a döntések következményeit, és nem is igen szeretek olyan megbízást elvállalni, aminél nem tudom garantálni a kimenetelt. Valahol viszont vonzanak az ilyen jellegű kihívások, a többszintű egymással keresztül-kasul összefüggő, sokszorosan elágazó bürokratikus falrendszereken való áthatolás végsősoron az én Everestem (kicsit segít is, ha menő hegymászónak képzelem magam ilyenkor).
Ezért aztán igent mondtam egy felkérésre a komfortzónámon kívül, és úgy döntöttem, veletek is megosztom a tapasztalataimat, nagyjából valós időben, egy többrészes cikksorozat keretén belül. Ez a Honosítás – Saga.
Egy kedves rendelőtulajdonos megkeresett, hogy segítsek neki egy külföldi születésű, EU-n kívül diplomázott, de jelenleg EU-n belül tevékenykedő fogorvos magyarországi munkavállalását lehetővé tenni. Szerettem volna transzparens lenni abban, hogy korábban nem csináltam még ilyesmit, és csak azzal a feltétellel vállalom a feladatot, ha a megbízóm tudomásul veszi ezt, és belekalkuláljuk, hogy lehet némi csetlés-botlás a folyamatban. Annyira azért már a korábbi évek tapasztalatai felkészítettek, hogy mi a folyamatok logikai sorrendje, és miken kell majd keresztülmennünk.
A kutatómunkát a héten elvégeztem, eddig 4 órám van a különféle lehetőségek megismerésében. A következő részben beszámolok arról, hogyan sikerült előre lepnünk az 1. és a 2. pont tekintetében, addig is drukkoljatok, hogy minden szuperül menjen!
Addig is: nézz körül az aktuális képzéseink között, és hallgasd meg a legújabb podcast epizódjainkat!