fogorvos képzés, fogászati menedzsment, fogászati marketing

Rendezd az éved a Dental Menedzserrel!

Az adatkezelési szabályzatot elolvastam és elfogadom.*
Végig olvasás kb. 2 perc

Évrendezés. Hogyan, miért, minek?

A tudatos, vezetett visszaemlékezés, a tanulságok levonása nagyon jó hatással tud lenni az emberre – kifejezetten előremutató a reflektálás, akár szakmai, akár a mentális egészséged szempontjából nézzük. A csapatból többen már évek óta gyakoroljuk ezt a szokást, és idén úgy gondoltuk, hogy Veled, közösen szeretnénk nekiállni! Csatlakozol hozzánk?

Ha igen, akkor a következő öt hétben segítünk a 2024-es év átgondolásában és lezárásában, és abban, hogy átgondolt, jól megfogalmazott célokat tűzhess ki 2025-re.

Mielőtt nekifogsz

Azt ajánljuk, hogy minden alkalommal szabadíts fel a feladatok számára 30-40 nyugodt percet. Természetesen nagyon változó az, hogy kinek mennyi idő elkészülni egy-egy alkalommal – attól is függ, hogy mennyire szeretnél mélyre menni. Mindazonáltal nekünk az a tapasztalatunk, hogy megéri kicsit csendesebben, rákészülve, egy finom tea, vagy kávé mellett foglalkozni az évrendezéssel.

Amire szükséged lesz, az egy füzet, vagy papír, amire szabadon írhatsz, a 2024-es évi naptárad, és/vagy naplód (ha mindkettőt vezetsz, ne hagyd ki egyiket sem!), a telefonod, illetve egy toll.

Hogyha készen vagy, bele is kezdünk.

1.Naptárnézegetés

Először egészében fogunk ránézni 2024-re. Vedd elő, vagy nyisd meg a naptáradat, s pörgess vissza január elsejéig. Hónapról hónapra végigmenve írj ki egy lapra minden fontos szakmai eseményt, történést, ami ért Téged! Ezek lehetnek továbbképzések, rendelői események, sikeres vagy sikertelen esetek, megoldások: bármi, amiről úgy érzed, hogy fontos számodra valamilyen okból.

A cél, hogy egy áttekintő képet kapj az évedről. Melyek voltak az elmúlt hónapok sarokkövei? Milyen fő vonalak mentén telt az év? Hol voltak a kiemelkedő „csúcsok” és az esetleg kihívással járó „völgyek”?

Az emlékek felidézésében segíthet a telefonod galériája, illetve az esetfotóid is. Ezeket is jó végigpörgetni, megállni egy-egy sarkalatosabb esetnél és reflektálni rájuk.

2.Az évem sarokkövei fogorvosként

Ha megvagy az éved végigböngészésével, akkor most nézd meg azokat a pontokat, amelyek szakmai szempontból a legemlékezetesebbek számodra!

Az alábbi hat nézőpontot külön kiemeltük – ehhez bátran adj hozzá továbbiakat!

  • A legnehezebb szakmai eset (rendelői szituáció), amit megoldottam:
  • A legbüszkébb erre a munkára (eredményre, megoldásra) vagyok:
  • A legfontosabb, amit megtanultam idén fogorvosként:
  • A legújabb képesség, amit elsajátítottam:
  • A legtöbb szorongást okozó esetből, amit lezártam, ezt tanultam:
  • A leghálásabb ezért vagyok:

Ha elkészültél a válaszokkal, dőlj hátra egy picit, és nézz rá az évedre. Milyen érzést váltanak ki Belőled a leírtak?

Hagyj magadnak pár további nyugodt percet ezeknek az érzéseknek, emlékeknek, gondolatoknak a megélésére. Teljesen érthető az is, ha nem ez volt életed éve, viszont az is rendben van, ha kifejezetten sikeres évet zársz, ez esetben engedd meg magadnak az elégedettséget és az örömöt.

Végeztél mára! Jövő héten innen folytatjuk!:)

fogorvos képzés, fogászati menedzsment

Visszahívást kérek!

Az adatkezelési szabályzatot elolvastam és elfogadom.*
Elfogadom, hogy a DentalMenedzser csapata időnként hírlevelet küldjön számomra